Check Point chce utrzymać pozycję lidera na krajowym rynku ochrony cybernetycznej przedsiębiorstw

Share

Spółka Check Point, jeden z liderów rynku oprogramowania antywirusowego dla przedsiębiorstw, chce utrzymać swoją pozycję w Polskę. Obecnie przygotowuje się do polonizacji swoich produktów. W pierwszej kolejności przetłumaczone zostaną komunikaty i inne narzędzia przeznaczone do obsługi softu. Firma nie zamierza wkraczać na inne, pokrewne obszary i w przyszłości nadal chce koncentrować się na bezpieczeństwie danych.

Krzysztof Wójtowicz, Country manager, Check Point Software Technologies w Polsce

– Check Point w Polsce utożsamiany jest z klientami ze średniej i wyższej półki, czyli rynkiem klasy enterprise, ale od paru lat mamy również w ofercie rozwiązania, które właściwie można stosować w pojedynczych małych firmach czy wręcz w mikroskali – zauważa w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Krzysztof Wójtowicz, country manager firmy Check Point Software Technologies w Polsce.

Check Point Software Technologies Ltd. jest największym sprzedawcą produktów z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego na świecie. Oferuje rozwiązania w ramach ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami przede wszystkim przedsiębiorstwom, którym – prócz tradycyjnych rozwiązań – spółka udostępnia kompletną architekturę zabezpieczeń także dla urządzeń mobilnych. Jest również właścicielem opatentowanej technologii kontroli firewall-1. Obecnie rozbudowuje swój oddział między innymi w Polsce.

– Plany rozwojowe firmy w tym roku są dość ambitne – przekonuje Wójtowicz. – Powiększyliśmy skład osobowy o ponad 60 proc., widząc potrzeby rynku i wymagania klientów. Polski zespół, niestety, nie odpowiada za dział badania i rozwój. W br. będziemy zajmować się np. polonizowaniem niektórych naszych produktów, aby osoby niemające specjalnie dużo wspólnego z technologią, mogły się z nimi zaznajomić. I oczywiście będziemy wdrażać wszystkie produkty, które nasi koledzy w dziale R&D przygotowują.

W swoim portfolio Check Point posiada produkty do obsługi ochrony systemów tzw. desktopowych, czyli PC oraz notebooka, różnego rodzaju switche czy firewalle. W pierwszej kolejności polonizowane będą, jak twierdzi Wójtowicz, aplikacje do bardzo prywatnych zastosowań, czyli na komputery oraz laptopy. Przetłumaczone zostaną komunikaty i wszystko, co jest związane z procedurami ochrony.

– Check Point jest jednym z liderów na rynku polskim – twierdzi Wójtowicz. – Oczywiście nie działamy tutaj sami, jest tu całe grono firm, które oferują bezpieczeństwo, ochronę przed złośliwymi atakami z internetu i nie tylko. Ale od 1997 roku jesteśmy liderem wśród klientów z klasy middle i enterprise, czyli korporacyjnych.

W przyszłości, jak przekonuje Krzysztof Wójtowicz, spółka nadal chce się specjalizować w zagadnieniach, którymi zajmuje się obecnie.

– Na pewno za 10 lat Check Point będzie wśród liderów z zakresu ochrony systemów informatycznych i jednym z niewielu, którzy kierunkują swoje działania wyłącznie na bezpieczeństwo – przekonuje Wójtowicz. – Pozostali gracze na tym rynku zaczynają się skupiać na trochę innych rozwiązaniach związanych z sieciami bezprzewodowymi. Check Point słynie z tego i myślę, że do końca działania firmy będzie kierował myśli tylko w jedną stronę, aby pogłębiać wiedzę, na której się zna i za którą jest ceniony.

(Visited 55 times, 1 visits today)
Share

administrator

Daniel Bogusz Prezes Zarządu w B&O NAVIGATOR Firma Szkoleniowa. Od 1998 roku zajmuje się profesjonalnych zarządzaniem szkoleniami i zaawansowanymi projektami i programami rozwojowymi dla menedżerów i pracowników polskich firm. Ekspert w dziedzinie szkoleń, HRM, zarządzania strategicznego, marketingu i sprzedaży BtB.

Dodaj komentarz

Share

Bądź z nami na bieżąco. Dostarczamy informacje tak jak lubisz!

RSS
Facebook