Po rebrandingu Vestor Dom Maklerski zamierza utrzymać tempo rozwoju i poprawić rentowność. W tym roku chce wprowadzić na giełdę nawet 6 nowych firm

Share

Dom Inwestycyjny Investors zmienił nazwę na Vestor Dom Maklerski. Planuje, że w tym roku zdoła wprowadzić na giełdę nawet sześć spółek oraz przeprowadzić ok. 40 emisji obligacji swoich klientów. Liczy też, że zdecydowanie podniesie własną rentowność.

Jakub Bartkiewicz, Prezes zarządu, Vestor Dom Maklerski

Zmiana nazwy przeprowadzona w tym tygodniu związana jest z wykupem menadżerskim, który został dokonany przez grupę osób zarządzających oraz współpracujących z firmą.

– Nasza firma urosła w ostatnich 5 latach – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Jakub Bartkiewicz, prezes zarządu Vestor Dom Maklerski. – Przychody wzrosły mniej więcej dziesięciokrotnie, a ostatni rok to jest 40-proc. wzrost przychodów. Jesteśmy na tyle duzi i na tyle ustabilizowani, że menadżerowie z pełną świadomością, zarówno czynników ryzyka, jak i potencjału, który przed nami jest, podjęli decyzję o tym przedsięwzięciu.

Zamiarem domu maklerskiego jest nawet dwu-trzykrotne podniesienie rentowności. Jak podkreśla prezes Vestora, firma od samego początku przynosiła zyski.

– Generalnie rzecz biorąc, walczymy w tej chwili wyłącznie o to, żeby poprawić rentowność naszego przedsięwzięcia. Rentowność w postaci 20-30 proc. przychodów to jest to, do czego chcemy dotrzeć. Dzisiaj oscylujemy wokół 10-15 proc. naszych przychodów.

Klientem Vestora są firmy szukające pieniędzy z emisji obligacji, kapitałochłonne przedsięwzięcia, jak spółki wierzytelnościowe, deweloperzy, a także firmy, które się rozwijają i w obecnym stadium rozwoju niełatwo im pozyskać finansowanie bankowe. Przy emisji akcji Vestor DM stara się koncentrować na przedsiębiorstwach innowacyjnych, niewielkich, ale z dobrymi pomysłami, takich jak firmy z branży biotechnologicznej i technologicznej, spółkach internetowych, twórcach gier komputerowych.

– W tym roku mamy zamiar przeprowadzić około 5-6 emisji wraz z wprowadzeniem na giełdę, czyli 5-6 IPO – deklaruje prezes zarządu Vestor Dom Maklerski . – Liczymy na 35, być może 40 emisji obligacji. To są liczby, które zrealizowaliśmy w zeszłym roku, więc one nie są ani absurdalne, ani oderwane od rzeczywistości. Liczymy tylko na większy ich rozmiar niż w ubiegłym roku. I mamy nadzieję na zachowanie pozycji lidera, zarówno w prywatnych emisjach obligacji, jak i w IPO małych i średnich przedsiębiorstw.

Jako dom maklerski Vestor chce w ramach Private Brokerage zaoferować produkty inwestycyjne nie tylko z marką Investors, lecz także ze wszystkimi markami, które są na rynku osiągalne.

– Będziemy mogli z pełną świadomością działać jako niezależny broker, niezależny dom maklerski – zapowiada prezes Jakub Bartkiewicz. – W ramach usługi Private Brokerage przewidujemy wzrost aktywów w zarządzaniu tylko w tym roku do 0,5 mld zł. Mamy nadzieję, że to będzie nam rosło o 200-300 mln zł rocznie.

(Visited 276 times, 1 visits today)
Share

administrator

Daniel Bogusz Prezes Zarządu w B&O NAVIGATOR Firma Szkoleniowa. Od 1998 roku zajmuje się profesjonalnych zarządzaniem szkoleniami i zaawansowanymi projektami i programami rozwojowymi dla menedżerów i pracowników polskich firm. Ekspert w dziedzinie szkoleń, HRM, zarządzania strategicznego, marketingu i sprzedaży BtB.

Dodaj komentarz

Share

Bądź z nami na bieżąco. Dostarczamy informacje tak jak lubisz!

RSS
Facebook